górne tło

Trzecie muzyczne spotkanie w Filharmonii Krakowskiej.

25 sierpnia br. grupa naszych mieszkańców miała olbrzymią przyjemność skorzystania z kolejnych warsztatów muzycznych poprowadzonych przez muzyków z Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

W trakcie pierwszej części  zajęć uczestnicy brali udział w różnorodnych aktywnościach muzyczno-ruchowych, z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.  Głównym celem było rozwijanie poczucia rytmu, koordynacji oraz ekspresji. Towarzyszyły temu zabawy ruchowe przy muzyce  angażujące całe ciało, wymagające współpracy, koncentracji i koordynacji ruchowo-słuchowej.

Istotnym elementem zajęć był wspólny śpiew krótkich wokalnych ćwiczeń rozgrzewkowych, które sprzyjały integracji grupy, rozluźnieniu i budowaniu pozytywnej atmosfery.

Podczas drugiej cześć wydarzenia, nasi seniorzy mieli okazję wysłuchać kilku utworów wykonanych przez muzyków na skrzypcach  i wiolonczeli, w tym "Humoreskę" Antoniego Dworzaka oraz „Canon D-dur” Johanna Pachelbela.    

Bardzo dziękujemy za miły, muzyczny dzień, który wniósł w serca uczestników spotkania wiele radości.