Niepodjęte depozyty rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

2022-08-25 Ogłoszenie o wezwaniu do odbioru niepodjętego depozytu - Lidia Borek

Nr sprawy: DT.503.62.2022

OGŁOSZENIE O WEZWANIU DO ODBIORU NIEPODJĘTEGO DEPOZYTU

poprzez wywieszenie na tablicy informacyjnej

Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie (dalej: "DPS"), działając na podstawie przepisu art. 6 ust. 5 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o likwidacji niepodjętych depozytów (Dz. U. z 2006r, Nr 208, poz. 1537 z późn. zm.) – poszukuje spadkobierców i wzywa do odbioru niepodjętego depozytu po zmarłej Lidii Borek, córce Wacława i Janiny, urodzona 29.08.1955 roku w Krakowie, zmarła 18.07.2022 roku w Krakowie. Po zmarłej znajdują się środki pieniężne w kwocie 331,85 zł oraz depozyt rzeczowy, tj. jedno krzesło toaletowe, jeden wózek inwalidzki, trzy krótkie pary spodni, dwie długie pary spodni, dwie podkoszulki, dwie kurtki, dwie bluzy na zamek, dwie koszule nocne, jedna para spodni piżamy, dwie górne części piżamy, jeden szlafrok, dwie tuniki, pięć majtek, dwie biustonosze, jedna górna część stroju kąpielowego, osiem pary skarpet, jedne kapcie, jedne japonki, jedne tenisówki, dwie kosmetyczki, jeden portfel, jedne okulary, dwie fotografie.

Wymienione wyżej depozyty wchodzą w skład masy spadkowej i będą wypłacone, czy też wydane osobom uprawnionym – spadkobiercom, po przedłożeniu w DPS prawomocnego postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku lub aktu poświadczenia dziedziczenia sporządzonego przez notariusza.

Niepodjęcie depozytu w terminie 3 lat od dnia wywieszenia niniejszego wezwania na tablicy informacyjnej DPS i stronie internetowej, będzie skutkowało jego likwidację, co oznacza, że prawo do depozytu przejdzie na rzecz Skarbu Państwa, na podstawie przepisów ustawy dnia 18 października 2006 r. o likwidacji niepodjętych depozytów.

Jednocześnie informujemy, że uprawniony do odbioru depozytu ponosi koszty przechowywania, utrzymania w należytym stanie depozytu (depozyty rzeczowe), a także koszty zawiadomień i poszukiwań (depozyty pieniężne oraz depozyty rzeczowe). Koszty naliczane są od dnia śmierci spadkodawcy do dnia odbioru depozytu. Depozyt zostanie wydany po uregulowaniu tych kosztów (może też zostać potrącony z depozytu pieniężnego o ile koszty nie przekraczają jego wartości).

Wykaz dokumentów wymaganych do dokonania odbioru depozytu znajduje się w PROCEDURZE LIKWIDACJI NIEPODJĘTYCH DEPOZYTÓW PO ZMARŁYCH MIESZKAŃCACH – publikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej DPS.

2022-08-25 ogłoszenie Lidia Borek.pdf

pokaż metkę
Osoba publikująca: Maciej Stefańczyk
Podmiot publikujący: Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów
Data publikacji: 2022-08-25
Data aktualizacji: 2022-08-25
Powrót