Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenie w sprawie wolontariatu

Dom Pomocy Społecznej L. i A. Helclów w Krakowie otwiera drzwi dla wolontariuszy.

Zapraszamy  ludzi, którzy chcieliby poświęcić swój czas  na rzecz naszych seniorów: osoby odpowiedzialne, pełne zrozumienia dla słabszych, chętnie dzielące się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Znaczna część naszych mieszkańców to osoby leżące. Potrzebują rozmowy o sprawach ważnych i mniej ważnych, przeczytania książki, czasopisma, czasami chętnie zagrają w szachy, warcaby czy jakąś grę karcianą.

W  zamian oferujemy możliwość poszerzania  doświadczenia oraz sprawdzenia się w pracy na rzecz seniorów. Dodatkowo możliwe jest uzyskanie zaświadczenia o odbytym wolontariacie.

Jak zostać wolontariuszem?

Krok 1. Przemyśl, co chciałbyś robić jako wolontariusz, ile czasu chciałbyś poświęcić na działania oraz jaki rodzaj wolontariatu Cię interesuje.

Krok 2. Skontaktuj się z nami: wolontariat@dpshelclow.pl

Krok 3. Spotkaj się z koordynatorem wolontariatu i rozpocznij działanie!

Formalności:

Z wolontariuszem  podpisywane jest porozumienie o wykonywaniu świadczeń wolontaryjnych, zawierające szczegółowe informacje o uprawnieniach i zadaniach wolontariusza.

Wolontariusz przed rozpoczęciem działań uczestniczy w szkoleniach z zakresu: zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, struktury i działalności domu pomocy, zadań i obowiązków wolontariusza. Dla wolontariuszy DPS posiada ubezpieczenie NW i OC.

Pierwsze spotkanie wolontariusza z naszym mieszkańcem odbywa się w towarzystwie pracownika, od którego otrzymuje on rzetelną informację na temat potrzeb podopiecznego. Podczas realizacji wolontariatu, wolontariusz współpracuje z pracownikiem, który przedstawił osobę oraz z pracownikiem ds. wolontariatu.

W przypadku dzieci i młodzieży konieczna jest zgoda opiekunów prawnych,  (rodziców). Zgoda ma być udzielona pisemnie w formie odrębnego dokumentu.

Zapraszamy!!!!

Do pobrania: ulotka informacyjna,      formularze

pokaż metkę
Osoba publikująca: Maciej Stefańczyk
Podmiot publikujący: Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów
Data publikacji: 2028-11-30
Data aktualizacji: 2023-02-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź