Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenie w sprawie odwiedzin mieszańców Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie

Uprzejmie informuję, że w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną z dniem 11 stycznia 2022 r. zmianie ulegają zasady odwiedzin.

Nowe zasady obowiązujące wszystkich odwiedzających:

baner zasady covid
Fot. Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów
 1. Odwiedziny są możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz od 13.00 do 17.00,
 2. Odwiedziny mieszkańca wymagają wcześniejszego umówienia się na wizytę.
  Wizytę można umówić poprzez kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 12 634 42 55 wew. 206, 212 i 218 w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.
 3. Spotkanie odbędzie się w wydzielonej do tego celu pomieszczeniu w budynku głównego DPS, przy stole wyposażonym w wygrodzenie pomiędzy mieszkańcem Domu, a osobą odwiedzająca mieszkańca,
 4. Ustalono limity wizyt: raz na 14 dni, czas wizyty: do 30 minut,
 5. Maksymalna liczba odwiedzających: 2 osoby,
 6. Wizyty w Zespołach Pielęgnacyjno-Opiekuńczych nie są możliwe (z wyłączeniem szczególnie uzasadnionych przypadków, np. odwiedziny mieszkańca, który z uwagi na stan zdrowia nie może opuszczać łóżka),
 7. Prawo do wizyty mają wyłącznie osoby bliskie mieszkańcowi, tj. należące do najbliższej rodziny. Wizyty innych osób będą możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach.

 Zabrania się odwiedzania mieszkańców przez osoby, które mają jakiekolwiek objawy infekcji, w tym: kaszel, katar, gorączka, ból gardła, ból głowy, ból mięśni i stawów, biegunka, ogólne osłabienie, nudności, wymioty, utrata zmysłu węch lub smaku.

Jednocześnie przypominam o obowiązku przestrzegania reżimów sanitarnych podczas całej wizyty, a w szczególności:

 1. Noszeniu maseczki zarywającej usta i nos,
 2. Zachowywania dystansu – co najmniej 2 m od osób przebywających na terenie DPS (nie dotyczy w przypadku, gdy osoby rozdziela wygrodzenie przy stole przeznaczonym do spotkań),
 3. Dezynfekcji rąk – zaraz przy wejściu na teren DPS – przy portierni.

Ponadto osoba wchodząca na teren DPS obowiązkowo musi poddać się dezynfekcji w kabinie w holu wejściowym w budynku głównym oraz automatycznemu pomiarowi temperatury (w korytarzu bezpośrednio za holem głównym). Szczegóły dotyczące zasad pomiaru temperatury określono w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem:

https://www.bip.krakow.pl/?bip_id=232&mmi=4688

Powyższe obowiązki dotyczą również osób zaszczepionych i ozdrowieńców, którym wydano identyfikatory uprawniające do wejścia na teren DPS.

Osoby, które nie będą stosować się do ww. zasad, w tym w szczególności do ww. reżimów sanitarnych będą proszone o opuszczenie terenu DPS i nie będą mogły odwiedzać swoich bliskich do czasu ustania zagrożenia epidemiologicznego.

Baner - zasłaniaj usta i nos

pokaż metkę
Osoba publikująca: Maciej Stefańczyk
Podmiot publikujący: Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów
Data publikacji: 2022-01-10
Data aktualizacji: 2022-01-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź