Projekty współfinansowane rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie otrzyma – w ramach programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie!” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. – grant na zakup podnośnika sufitowego.

Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie jest laureatem VI edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie!”, w ramach którego otrzyma grant w wysokości 24 000 zł na zakup podnośnika sufitowego do rehabilitacji mieszkańców Domu. Dzięki grantowi przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. sala rehabilitacji zostanie wyposażona w urządzenie do pionizacji mieszkańców, nauki i doskonalenia chodu, a także do ćwiczeń równowagi. Podnośnik będzie wykorzystywany pomocniczo przy edukacji studentów fizjoterapii.

Wzmocnij Swoje Otoczenie to program grantowy, którego celem jest wsparcie finansowe projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, czy bezpieczeństwem.  Inicjatywa skierowana jest do gmin w których PSE prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę.

Idea programu jest zbliżona do formuły budżetu partycypacyjnego, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. Nagrodą w programie są granty w kwocie do 24 000zł

W ramach pięciu edycji programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o wartości 16 mln zł na projekty wywierające pozytywny wpływ na swoje otoczenie!

Więcej informacji o programie na stronie:

https://www.wzmocnijotoczenie.pl,

Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.: https://www.energetycznykompas.pl

Projekt otrzyma również pomoc ze strony Towarzystwa Wspierania Domu Helclów, które zapewni kwotę 7 320 zł na uzupełnienie grantu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Maciej Stefańczyk
Podmiot publikujący: Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów
Data publikacji: 2024-05-07
Data aktualizacji: 2024-05-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź